Zgodnie z obietnicą publikujemy kolejną edycję kalendarza na następny miesiąc. Marzec to trzeci miesiąc w roku, zwany jest również miesiącem Marsa. Staropolska nazwa tego miesiąca to brzezień — pochodząca od brzóz, które zaczynają odżywać po zimie.

Miesiąc “postny”, długi, bo ma aż 31 dni. Wiąże się z nim wiele przysłów, w tym pewnie wszystkim znane “W marcu jak w garncu”. Są i takie:

  • Marzec, co z deszczem chadza, mokry czerwiec sprowadza
  • Słońce marcowe, owocom niezdrowe, czy…
  • W marcu, gdy są grzmoty, urośnie zboże ponad płoty.

Pisząc ten tekst poznałam kilkanaście nowych przysłów i wiecie…zagłębiając się w historię mojego życia, sporo z nich miało racje bytu.

Miesiąc świąt nietypowych ?

Mocno obfity w przedziwne święta, okazje. Przyjrzeliśmy się temu bliżej. Kilka z tych nietypowych wydarzeń zaznaczyliśmy w kalendarzu babywalls, który udostępniamy poniżej.

Pierwszy dzień na który zwracamy uwagę to Międzynarodowy Dzień Pisarzy ustanowiony w 1984 roku i przypada na 3 marca. Jego celem jest promowanie literatury, oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Przy okazji święta organizowane są spotkania autorskie oraz wieczory literackie. Interesujący dzień, prawda ?

Pierwsza niedziela miesiąca, a tu Dzień Teściowej. Z racji tego, że może być to kontrowersyjny dzień do świętowania, zajmiemy się innym bohaterem tego dnia. Dentyści, bo o nich mowa. Wielu się ich boi niczym zjawy z najstraszniejszego horroru. W najbliższej rodzinie mamy jednak pozytywne doświadczenia u większości domowników. Z racji niedzieli, może warto bliżej przyjrzeć się uzębieniu i pomyśleć o profilaktycznej kontroli ?

Dużo szczęścia i radości, sukcesów i pomyślności

Dokładnie tak. 8 marca większość Kobiet właśnie tymi o to słowami witana jest przez napotkanych mężczyzn. Pierwszy oficjalny Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku z inicjatywy Socjalistycznej Partii Ameryki. A jak zajrzymy w historię tego święta to pojawia się również data 19 marca. My zostaniemy przy obecnej, tj. 08.03. Święto jest okazją, by za wszystko podziękować swoim kobietom, ale i wyrazić szacunek dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Tak trzymać. Panowie, pamiętajcie, to dla nas bardzo ważne.

Co jeszcze czeka nas w marcu ?

Zwróciliśmy jeszcze naszą uwagę na cztery nietypowe święta. Pierwsze to dzień Pandy. Sympatyczny zwierzak, którego wizerunek widnieje na logo organizacji WWF. Wiecie, że zagrożony jest wyginięciem ? Powodem jest stopniowe ograniczanie obszarów na których żyje oraz niska rozrodczość. Dzień Pandy ma na celu pomóc przetrwać jej w świecie coraz bardziej zdominowanym przez ludzi i cywilizację. Jeśli Panda, to również dla Ciebie ważne zwierzę, symbol miłości do pokoju lub znaczenie silnej przyjaźni i dobrych relacji, kliknij tutaj a poznasz naszą Rodzinę Pandy.

Międzynarodowy Dzień Szczęścia, przypada na 20 marca. Mam nadzieję, że będzie to szczęśliwy dzień dla nas wszystkich. Za to trzymam kciuki. Więc, zatrzymajmy się na moment, rozejrzyjmy dookoła – szczęście z pewnością jest gdzieś blisko nas, jeśli tylko potrafimy je docenić…

I tak kolejnym “dniem” zbliżamy się do końca miesiąca. Dzień Gofrów, przypadający na 25 marca wywodzi się ze Skandynawii, mieszkańcy tego regionu mają wręcz obsesję na temat tych słodkości. Same gofry znane były już w średniowieczu i mimo upływu setek lat, nadal trudno się im oprzeć… Moje ulubione to gofry z bitą śmietaną i owocami. Będąc ostatnio nad naszym polskim morzem, miałam “przyjemność” doświadczyć zakupu tego dobra luksusowego?. Było “pysznie”. Także, taniej będzie zakupić gofrownicę na własny użytek i cieszyć się własnymi wypiekami przez cały rok. Smacznego?.

Na ostatni dzień wybraliśmy Międzynarodowy dzień bez kłamstwa. W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy uznajemy, że lepiej skłamać, aby np. nie ponieść konsekwencji za czyn zabroniony, albo kogoś nie urazić. Międzynarodowy Dzień Bez Kłamstwa zwraca uwagę na to, że najlepiej żyć uczciwie, ponieważ nieprawda prędzej czy później wyjdzie na jaw i może mieć przykre konsekwencje. Życiowa prawda ? Dzień uczcijmy zachowaniem “czystego konta”. Żadnego, nawet najmniejszego kłamstewka. Trzymam kciuki.

Dotarliśmy do końca. Mnóstwo ciekawych wydarzeń czeka nas w nadchodzącym miesiącu. Mam serdeczną nadzieję, że będzie to dla Was wspaniały miesiąc. Serduchem z Wami.

Jeśli spodobała się Wam kolejna odsłona naszego kalendarza babywalls, podziel się swoją opinią na naszych social mediach. Jeśli wymaga coś zmiany, napisz do nas na priv. Jeśli chcesz ściągnąć kalendarz do własnego wydruku kliknij poniżej.

Pozostań z nami na dłużej.

Kalendarz babywalls marzec 2023

Odkąd sięgam pamięcią zawsze korzystam z kalendarza, pewnie jak każda, każdy z Was. Kalendarz na ścianę, organizer do torebki, to coś normalnego. Chcę sprawdzić datę bieżącą, co działo się w zeszłym miesiącu w konkretnym dniu, a kiedy dokładnie wypadają tegoroczne Walentynki – zerkam na kartkę z kalendarza, który doczepiony jest do oragnizera na ścianie. Normalne.

Ale…kalendarz na dany miesiąc musi spełniać oczekiwania, tak, dokładnie, oczekiwania.

Co powinien zawierać kalendarz na każdy miesiąc ?

I takie pytanie zadałam sobie kilka miesięcy temu. Następnie siadłam przed komputerem i zaczęłam poszukiwania w Internecie. Sporo czasu upłynęło, zanim znalazłam ten chociaż w części spełniający moje oczekiwania.

Kalendarz, jak kalendarz, dni tygodnia, dokładnie widoczna data w danym dniu, imiona, święta. Banalne. Dodatkowo, potrzebne jest miejsce na notatki w danym dniu i trochę miejsca na dłuższe zapiski. Dla mnie istotne są również miniony oraz następujący po obecnym miesiąc. Przejrzystość. I tak co miesiąc, ponowne buszowanie i zawsze czegoś brakuje.

Przy dzisiejszej porannej kawie “złota myśl”…przecież mogę sama przygotować dla siebie, spełniający w pełni moje oczekiwania, kalendarz. Korzystając z narzędzi, które wykorzystuję w codziennej pracy przy babywalls, skomponowałam szablon, który będzie praktyczny i przy okazji będzie cieszył oko.

Co nowego ?

Poza tym co najistotniejsze i najważniejsze, zaznaczyłam wybrane dni, które są szczególne dla danego miesiąca. Użyłam kolorowej grafiki, która jest charakterystyczna dla danego miesiąca. Zuzanna już skradła jeden egzemplarz do swojego pokoju, a drugi zamówiła dla swojej koleżanki.

Wspominam o tym, bo chcę się z Wami podzielić “kartką z kalendarza”, którą możecie pobrać, klikając link poniżej. A może chcielibyście się podzielić pomysłami, jak wzbogacić ów kalendarz ? Zapraszamy na nasze social media, gdzie śmiało dzielcie się swoimi opiniami, pomysłami. Zapraszamy…pozostańcie z nami na dłużej❤️

PS. O kolejnych miesiącach będziemy informować na naszym profilu.

Box Prezentowy na chrzciny ? Baby Shower ? Pierwsze Urodziny ?

Mamy niezwykłą przyjemność zaprezentować Wam nasz nowy produkt. Personalizowany Box Prezentowy na chrzciny ? baby shower ? pierwsze urodziny ? czy inną okazję ?

Niejednokrotnie zastanawiałam się jaki prezent wybrać dla Maluszka udając się na przyjęcie z okazji pierwszych urodzin. W ostatnim czasie również miałam przyjemność uczestniczyć w uroczym przyjęciu przyszłej mamy. I wiecie…w pierwszym przypadku często kończyło się jakimś drobiazgiem i klasyczną “kopertą”. W drugim…składałyśmy się na coś “większego”. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, tak jakoś to nie było “moje”.

A jak to się zaczęło ?

Tych kilka zdarzeń oraz myśli o ciągłym rozwoju naszego sklepu doprowadziły do decyzji o właśnie takiej pamiątce. Postanowiłam zebrać najpotrzebniejsze elementy układanki i zapakować je w praktyczne pudełko.

Pierwszy i najważniejszy element to personalizowany album, w którym mogłabym uwiecznić najważniejsze chwile na przepięknych fotografiach. Zdecydowanie tak, dedykowana pamiątka, do której zawsze będę mogła wrócić, gdy lata będą mijały.

Dla Dzieciaczka ceramiczny aniołek na szczęście i białe, bawełniane skarpeteczki, to coś czego nie mogło zabraknąć.

Chciałam, aby box prezentowy zawierał również produkty wykonane ręcznie, przez lokalnych artystów, którzy w swoje dzieła wkładają serducho. I tak, po kilku tygodniach poszukiwań, nawiązałam współpracę z właśnie taką Osobą. Jej produkty od razu mi się spodobały i zdecydowałam się dołożyć je do naszego boxu. Zawieszka do smoczka ze sznurka bawełnianego i drewniany gryzak to bezpieczne gadżety dla każdej dziewczynki i każdego chłopca.

No tak, ale czas mija i należałoby o to również zadbać. Pudełeczko na pierwszy ząbek, czy pierwszy loczek to bezpieczne, estetyczne i praktyczne miejsce do przechowywania takich pamiątek. Do tego ciekawie ozdobione, aby nam się nie pomyliły.

A o co warto zadbać już od najmłodszych lat ? Dokładnie, o kasę. Na tą okazję woreczek jutowy, aby pierwsze pieniążki miały gdzie się podziać.

I zgodnie z tym, co pisałam na początku, całość pakujemy w drewniane pudełko wypełnione naturalną wełną drzewną. Natomiast wieczko, na którym znajduje się ozdobny napis, może być spersonalizowane. Wnętrze skrzyneczki udekorowaliśmy równie spersonalizowaną kartką z życzeniami dla chłopca lub dziewczynki.

I tak powoli docieramy do końca tej historii. oparta na faktach, zainspirowana życiem, dała początek ciekawej przygodzie, którą będziemy kontynuowali w innych odsłonach. A może Ty chciałabyś, chciałbyś podzielić się swoimi przemyśleniami, podobnymi przeżyciami z wyborem pamiątki dla Maluszka ? Śmiało…zapraszam na nasze social media na fb i insta. Do poczytania…

https://babywalls.pl/kp/mieszkancy-tajemniczego-lasu/

Nasza wiewiórka Hania to pierwsza mieszkanka Tajemniczego Lasu. Nasza Bohaterka jest bardzo urocza, energiczna i sprawnie wspina się po drzewach. Mieszka w Tajemniczym lesie, wraz ze swoją leśną rodziną. Ma puszyste futerko o wyjątkowym kolorze. Charakterystyczne “pędzelki” na uszach dodają Jej uroku.

Dziś poznamy tylko Hanię, ale w niedalekiej przyszłości zaprezentują się pozostali mieszkańcy Tajemniczego lasu stworzeni przez naszą Artystkę.

A tak to się zaczęło…nawiązaliśmy współpracę z Artystką, naszą Przyjaciółką, Karoliną Kasprzak, Absolwentką Wydziału Wychowania Artystycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Uzyskała dyplom w zakresie: malarstwo sztalugowe w 2009 roku. W jednym zdaniu, tak oto opisuje swoją Pasję: „Cenię swoją twórczość jako czystą swobodę wypowiedzi bez słów, ponieważ jest to wyraz moich uczuć i emocji”.
Karolina uwieczniła naszą Bohaterkę na czterech różnych obrazkach, które możesz zobaczyć także tutaj. Każda grafika stanowi wierną kopię oryginalnych dzieł artystki, opatrzona jej sygnaturą.

Pozostań z nami na dłużej…

Copyright © 2024 Babywalls. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie expertwww.pl
usercartmagnifiercrosschevron-down